Yeni Türk Edebiyatı

 

1. Dilek ÖZEN, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Fürüzan’ın Kırk Yediler ve Berlin’in Nar Çiçeği Adlı Romanında Şahıs Kadrosu, (Muğla-2005) 

2. Dilek YILDIRIM, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Peyami Safa’nın Romanlarındaki Mistik Hava (Bir Tereddüdün Romanı, Matmazel Noraliya’nın Koltuğu, Yalnızız), (Muğla-2005)

3. Canan ŞENOL, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Yetik Ozan’ın Şiirlerindeki Tema İncelemesi, (Muğla-2005)

4. Önder ÇAKMAK, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Roman İncelemesi –Cengiz Dağcı-, (Korkunç Yıllar, Badem Dalına Asılı Bebekler, Yurdunu Kaybeden Adam, Benim Gibi Biri, Onlar Da İnsandı, Ölüm Ve Korku Günleri, Dönüş, Üşüyen Sokak), (Muğla-2005)

5. Serkan AKPINAR, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Roman İncelemesi –Cengiz Dağcı-, (Korkunç Yıllar, Badem Dalına Asılı Bebekler, Yurdunu Kaybeden Adam, Benim Gibi Biri, Onlar Da İnsandı, Ölüm Ve Korku Günleri, Dönüş, Üşüyen Sokak), (Muğla-2005)

6. Gökhan BAHARGÜLÜ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Roman İncelemesi –Cengiz Dağcı-, (Korkunç Yıllar, Badem Dalına Asılı Bebekler, Yurdunu Kaybeden Adam, Benim Gibi Biri, Onlar Da İnsandı, Ölüm Ve Korku Günleri, Dönüş, Üşüyen Sokak), (Muğla-2005)

7. Mutlu YULA, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Roman İncelemesi –Cengiz Dağcı-, (Korkunç Yıllar, Badem Dalına Asılı Bebekler, Yurdunu Kaybeden Adam, Benim Gibi Biri, Onlar Da İnsandı, Ölüm Ve Korku Günleri, Dönüş, Üşüyen Sokak), (Muğla-2005)

8. Serenat TUTAKLI, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Bağımsız İki Çanakkale Romanı İncelemesi, Buket Uzuner (Uzun Beyaz Bulut-Gelibolu)- Mehmet Niyazi (Çanakkale Mahşeri), (Muğla-2006)

9. Enver BİRGÖL, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Emine Işınsu’nun Canbaz Romanının Tahlili, (Muğla-2006)

10.  Mustafa YALÇINKAYA, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Cengiz Dağcı’nın Anneme Mektuplar ve O Topraklar Bizimdi Romanlarının İncelenmesi, (Muğla-2006)

11.  Ayşe YILMAZ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Kemal Tahir’in Esir Şehrin İnsanları, Esir Şehrin Mahpusu ve Yol Ayrımı Adlı Romanlarında Kişiler, (Muğla-2006)

12.  Belfu GÖLBAHÇE, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Alev Alatlı’nın “Aydınlanma Değil, Merhamet” Adlı Romanında Tematik Ögeler, (Muğla-2006)

13.  Açelya GÖKÇELİ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Emine Işınsu’nun Romanlarında Türkiye Dışındaki Türkler –Azap Toprakları, Tutsak, Çiçekler Büyür-, (Muğla-2006)

14.  Raci BOZDOĞAN, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Bir Kadının Kaleminden Türkçülük Düşüncesi: Hâlide Edip Adıvar’ın Yeni Turan Romanı, (Muğla-2006)

15.  Ganime MERCAN, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Peyami Safa’nın “Yalnızız” Romanındaki Kişilerin Ruh Hallerinin İncelenmesi, (Muğla-2007)

16.  Mehtap KÖLELİ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Tahsin Yücel’in “Ben ve Öteki” Adlı Hikâye Kitabında Tematik İnceleme, (Muğla-2007)

17.  Filiz UĞURLU, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Tarık Buğra’nın “Gençliğim Eyvah” Romanının İncelenmesi, (Muğla-2007)

18.  Özgül İREM, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun “…Ve Çanakkale 1(Geldiler), 2 (Gördüler), 3 (Döndüler)” Adlı Seri Romanlarının Tahlili, (Muğla-2007)

19.  Evrim KARCI, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Roman İncelemesi, Hâlide Nusret Zorlutuna “Aydınlık Kapı”, (Muğla-2007)

20.  Faruk BOZYİĞİT, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ndeki Eleştiriler ve Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Düşünce Dünyası, (Muğla-2007)

21.  Atakan KOCA, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun Destanlar Burcu, Bozkurtların Destanı ve Alperenler Destanı Adlı Şiir Kitaplarındaki Kişi Adları, Yer Adları ve Konular, (Muğla-2007)

22.  Emire CAMUZ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Ankara Romanının Tematik İncelenmesi, (Muğla-2007)

23.  Erol SEZER, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Sodom ve Gomore Romanındaki Şahıs Kadrosu, (Muğla-2007)

24.  Hafize DUMAN, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Hikâye İncelemesi, Kemal Tahir, “Dutlar Yetişmedi”, (Muğla-2007)

25.  Songül DENİZ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Hasan Kayıhan’ın Dönüş Romanının İncelenmesi, (Muğla-2007)

26.  Gülşen GÜNDOĞDU, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Romanlarında İnsan (Nimetşinas, Kuyruklu Yıldız Altında Bir Evlenme, Hakk’a Sığındık, Efsuncu Baba, Gönül Bir Yeldeğirmenidir), (Muğla-2007)

27.  Hatice ALTAN, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), İki Roman Ekseninde Cumhuriyet Döneminde İnanç Yalnızlaşması (Reşat Nuri Güntekin’in Gökyüzü, Peyami Safa’nın Yalnızız’ı), (Muğla-2007)

28.  Yeter YILDIRIM, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Yaşar Kemal’in “Yağmurcuk Kuşu”, “Kale Kapısı” ve “Kanın Sesi” Romanlarında Duygusal ve Kurgusal Bir Motif Olarak Korku, (Muğla-2007)

29.  İbrahim ERDOĞAN, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Kurgusal ve Duygusal Bir Motif Olarak Sait Faik Öykülerinde Mutluluk, (Muğla-2007)

30.  Eray KOÇ, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Nihat Genç’in Soğuk Sabun ve Dün Korkusu Adlı Romanlarının Tahlili, (Muğla-2008),

31.  Pınar ÇALIŞ, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Zehra’nın Defteri, Hikâye Tahlilleri, (Muğla-2008)

32.  Cebrail BAL, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Beyler Aman Romanının Şahıs Kadrosu İncelemesi, (Muğla-2008)

33.  Bilgen KÖKSAL, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Peyami Safa’nın “Server Bedi” Takma Adıyla Yazdığı Cingöz Recai Maceralarının Tasnifi ve İncelenmesi, (Muğla-2008)

34.  Nusret Başar BOYBAY, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Nihan Kaya’nın Romanlarının Tahlili (Gizli Özne, Buğu), (Muğla-2008)

35.  Asım İÇLİ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Tevfik Fikret’in “Şermin” Adlı Eserinin Konularına Göre Tasnifi ve Açıklamaları, (Muğla-2008)

36.  Deniz UZGUR, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Mavi’nin Kol Gezdiği Bir Şiir: Haydar Ergülen’in Şiiri, (Muğla-2008)

37.  Gözde SİPAHİ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI)Bir Göçmen Kuştu O İkilemesi ile Cevdet Bey ve Oğulları Üzerine Karşılaştırmalı Bir İnceleme, (Muğla-2008)

38.  Hatice Burcu DÖNMEZ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Elif Şafak’ın Romanlarında Kültürel Unsurlar (Pinhan, Araf ve Baba ve Piç), (Muğla-2008)

39.  Hülya DEMİRBAĞ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Obje Kadın’dan Özne-Kadın’a (Gılgamış Destanı ve Kadın Destanı’nda Kadın), (Muğla-2008)

40.  Ercan AKGÜL, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Sabahattin Ali Hikâyelerinde Toplumsal Sorunlar, (Muğla-2008)

41.  Nusret Başar BOYBAY, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Nihan Kaya’nın Romanlarının Tahlili, (Muğla-2008)

42.  Güneş ÖZSOY, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), İzlekler ve Metinlerarası’nda Bir Kitap: Kitab-ı Duvduvani, (Muğla- 2008)                                                        

43.  Bihan YÜCEL, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Adalet Ağaoğlu’nun Tiyatro Oyunları Üzerine Bir İnceleme, (Muğla- 2008)

44.  Fuat GÜNDÜZ, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Yavuz Bülent Bakiler’in “Ana”, “Yalnızlık” ve “Duvak” Adlı Şiir Kitaplarının Bir Araya Getirildiği “Harman” Adlı Eserdeki Konular, Kişi Adları ve Yer Adları, (Muğla- 2008)

45.  Selahattin BAKIRCI, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Hasan Kayıhan Roman İncelemesi (Yoklar), (Muğla- 2008)

46.  Hayati ŞİMŞEK, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Mithat Cemal Kuntay’ın “Üç İstanbul” Adlı Romanındaki Kişiler Üzerine Bir İnceleme, (Muğla- 2008)

47.  İbrahim TÜMER, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), “Kiralık Konak” ve “İbrahim Efendi Konağı” Romanlarının Karşılaştırılması, (Muğla- 2008)

48.  Fuat DEĞİRMENCİ, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Halide Edip Adıvar’ın Ateşten Gömlek Romanının Yapı ve Tarihî Niteliği Bakımından Tahlili, (Muğla- 2008)

49.  Arzu TAŞÇI, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Hasan Kayıhan'ın “Sultan-Köln'de Bir Kız” ve “Gurbet Ölümleri” Romanlarının İncelenmesi, (Muğla- 2008)

50.  Gökhan BÜYÜKDAĞ, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Yakup Kadri’nin Panaroma’sında Bireysel ve Politik Açılımlar, (Muğla-2008)

51.  Gülay PELEK, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Perihan Mağden’in “Refakatçi” “İki Genç Kızın Romanı” “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne” Romalanrı Üzerine Bir İnceleme, (Muğla- 2008)

52.  Serkan AYGÜN, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Roman İncelemesi: Emine Işınsu - Cumhuriyet Türküsü, (Muğla- 2008)

53.  Hasret DEMİR, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Cemal Süreya Şiirinde Kadın, (Muğla-2008)

54.  Ferhat TANIŞMA, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Oğuz Atay’ın “Demiryolu Hikâyeleri”nde Yazma Problemi, (Muğla-2009)

55.  Garip TEYMUR, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Selim İleri’nin “Geçmiş Bir Daha Geri Gelmeyecek Zamanlar” Serisinde Yazarın Nostaljisinin İncelenmesi, (Muğla-2009)

56.  Necla ÖKSÜZ, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Nezihe Meriç Öykülerinin Konu ve Tematik Olarak İncelenmesi, (Muğla-2009)

57.  Ebru MORGÜL,   (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Turgut Uyar Şiirlerinde Kimlik Kuramı ve Yalnızlık Olgusu, (Muğla-2009)

58.  Ferhat TANIŞMA, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Oğuz Atay’ın “Demiryolu Hikâyecileri”nde Yazma Problemi, (Muğla-2009)

59.  Miyase KIZILIRMAK, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Oya Baydar’ın Romanlarında Sağ-Sol Çatışması, (Muğla- 2009)

60.  Selen POLATÖZ, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI),Cemal Süreya’nın Düzyazıları Üzerine, (Muğla- 2009)

61.  Gözde DUYMAZ, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Necip Tosun’un Öykülerinde Uzam, (Muğla- 2009)

62.  Meltem GÜZEL, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Murathan Mungan’ın Eteğimdeki Taşlar’ındaki Şiirlerin Konu ve Tema Açısından İncelenmesi, (Muğla- 2009)

63.  Semiha KARAYEL, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Vüs’at O. Bener Hikâyeleri ve Yalnızlık Olgusu, (Muğla- 2009)

64.  Adem KOCAMAZ, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Garip Şiirinde Bir Tema Olarak ‘Yaşama Sevinci’, (Muğla- 2009)

65.  Ali Rıza GÜLBAY, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Bozkurtların ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor Romanlarının Şahıs Kadrosu İncelemesi, (Muğla- 2009)

66.  Ebru ERDOĞAN, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Sabahattin Kudret Aksal’ın Gazoz Ağacı- Yaralı Hayvan- Birkaç Öykü Daha Adlı Öykü Kitapları Üzerine Bir İnceleme, (Muğla- 2009)

67.  Âdem KOCAMAZ, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Garip Şiirinde Bir Tema Olarak ‘Yaşama Sevinci’, (Muğla- 2009)

68.  Âdem KILIÇARSLAN, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Orhan Pamuk’un “Masumiyet Müzesi”, Özcan Karabulut’un “Amida, Eğer Sana Gelemezsem” ve Leyla Erbil’in Öykü ve Romanlarının Karşılaştırmalı Olarak Kadını Ele Alışı ve Aydına Bakış Açısının İncelenmesi, (Muğla-2009)

69.  Rabia Rana KIRDI, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Haldun Taner’in Hikâyelerinde Konu ve Tema, (Muğla-2010)

70.  Esra KARAAĞAÇ, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Beş Romanda Kadın (Leyla’nın Evi, En Uzun Gece, Başucumda Müzik, Piraye, Yaz Sonu), (Muğla-2010)

71.  İlhan YILDIZ, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Senaryo ve Roman İlişkisi, (Muğla-2010)

72.  Gülvan FIRAT, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Notos Öykü’de “Yazı”, (Muğla-2010)

73.  Lale İLGEN, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Notos Öykü’de “Günün Konusu”, (Muğla-2010)

74.  Ali Özkan TATAR, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Cemile’de Aşk, (Muğla-2010)

75.  Elif BOYRAZ, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Kitap-lık Dergisi Dosyaları Üzerine Bir İnceleme, (Muğla- 2010)

76.  Ramazan ÖZKAN, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Kitap-lık Dergisi Dosyaları Üzerine Bir İnceleme, (Muğla- 2010)

77.  Çağatay GÖK, (Danışman: Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Attilâ İlhan Şiirlerinde Geçmiş, (Muğla 2010)

78.  Şükrü KARABİLEK, (Danışmanlar:Prof. Dr. Nâmık AÇIKGÖZ, Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Recâizâde Mahmut Ekrem’in “Kudemâdan Birkaç Şâir” ve “Takrizat” Adlı Eserlerinin Lâtin Harflerine Aktarımı ve “Takrizât”ın İncelenmesi, (Muğla- 2010)

79.  Talha ALTAN (Danışmanlar:Prof. Dr. Nâmık AÇIKGÖZ, Doç. Dr. A.Cüneyt ISSI), Recâizâde Mahmut Ekrem’in “Kudemâdan Birkaç Şâir” ve “Takrizat” Adlı Eserlerinin Lâtin Harflerine Aktarımı ve “Takrizât”ın İncelenmesi, (Muğla- 2010)

80.  Ahmet ELMAS, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), “Dönüş”, “Elveda Gülsarı”, “Kaplumbağalar”, “Kuşlar da Gitti”, “Miyase’nin Kuzuları”, “Yılkı Atı” Romanlarında Hayvan Karakterlerinin İncelenmesi, (Muğla- 2010)

81.  Ramazan KALAY, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), “Dönüş”, “Elveda Gülsarı”, “Kaplumbağalar”, “Kuşlar da Gitti”, “Miyase’nin Kuzuları”, “Yılkı Atı” Romanlarında Hayvan Karakterlerinin İncelenmesi, (Muğla- 2010)

82.  Şebnem DOVAN, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), “Dönüş”, “Elveda Gülsarı”, “Kaplumbağalar”, “Kuşlar da Gitti”, “Miyase’nin Kuzuları”, “Yılkı Atı” Romanlarında Hayvan Karakterlerinin İncelenmesi, (Muğla- 2010)

83.  Melek KÖŞÜRGELİ, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Nazım Hikmet Şiirlerinde Ayrılık Teması, (Muğla-2010)

84.  Amaç AKBAŞ, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), "Esir Şehrin İnsanları", "Esir ŞehrinMahpusu" ve "Hür Şehrin İnsanları” Adlı Romanlarda Aydın Profilinin İşlenmesi (Muğla- 2010)

85.  Ceren EKREN, (Danışman: Öğr. Gör. Dr. Vedat KURUKAFA), Nihat Genç’in “Dün Korkusu” Adlı Romanındaki Belli Başlı Korkular, (Muğla- 2010)

86.  Gökhan EROĞLU, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Atilla İlhan’ın Şiirlerinde “Sokak” Teması, (Muğla-2011)

87.  İdris ULUDAĞ, (Danışman: Doç. Dr. A. Cüneyt ISSI), Abbas Sayar’ın Romanlarında Konu, (Muğla-2011)

88.  Kutbeddin AKTAŞ, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Monna Rosa –I- Aşk ve Çileler Şiirinde Öteli Ruhun Serüveni ve/veya Şiirin Çözümlenmesi, (Muğla-2011)

Ceren ANŞIN, (Danışman: Yrd. Doç. Dr. Vedat KURUKAFA), Reşat Nuri Güntekin’in “Çalıkuşu” ve “Eski Hastalık” Romanlarındaki Ana Karakter Kadınlar, (Muğla-2011)

Bağlantılar
Etkinlikler
İletişim

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Edebiyat Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

48170 Kötekli / Muğla

Tel: 0252 211 15 43

Yukarı Çık